Τα αποτελέσματα των εκλογών στην ΕΣΗΕΑ

18

Τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών της 12ης και 13ης Ιουνίου για την ανάδειξη των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΣΗΕΑ, ανακοινώθηκαν από την Εφορευτική Επιτροπή.

 

Συγκεκριμένα, ψήφισαν: 2.951

Έγκυρα: 2.855

Άκυρα: 44- Λευκά: 52

Με εκλογικό μέτρο 260, έλαβαν:

  • Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» 955 ψήφους και 4 έδρες
  • «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ» ψήφους 502 και 2 έδρες
  • «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ» 469 ψήφους και 2 έδρες
  • «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 242 ψήφους και 1 έδρα
  • «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ» 190 ψήφους και 1 έδρα
  • «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ» 190 ψήφους και 1 έδρα
  • «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» 160 ψήφους, καμία έδρα
  • «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ» 147 ψήφοι, καμία έδρα.

 

Από τα τελικά αποτελέσματα που εξέδωσε η Εφορευτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ για την ανάδειξη των υποψηφίων μελών του Διοικητικού Συμβουλίου και της Εξελεγκτικής Επιτροπής της Ένωσης Συντακτών, προκύπτει:

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 702 Εκλέγεται

2. ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) 349 Εκλέγεται

3. ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 218 Εκλέγεται

4. ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 203 Εκλέγεται

5. ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 201 Αναπλ.

6. ΣΤΕΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 149 Αναπλ.

7. ΧΑΣΑΠΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 134 Αναπλ.

8. ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 121 Αναπλ.

9. ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΕΛΑΓΙΑ 117 Αναπλ.

10. ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 107 Αναπλ.

11. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 99

12. ΝΤΑΛΙΑΝΗ ΜΑΡΙΑ 99

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1. ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) 190 Εκλέγεται

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 171 Αναπλ.

3. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 157 Αναπλ.

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΙΙ. Συνδυασμός «ΝΕΑ ΕΣΗΕΑ»

1. ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 264 Εκλέγεται

2. ΚΑΡΟΥΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 217 Εκλέγεται

3. ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 187 Αναπλ.

4. ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΥ) 151 Αναπλ.

5. ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 128 Αναπλ.

6. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 84

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1. ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 150 Εκλέγεται

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

IIΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

1. ΚΑΠΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 250 Εκλέγεται

2. ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΜΑΧΗ 125 Εκλέγεται

3. ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΗΣ) 120 Αναπλ.

4. ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 101 Αναπλ.

5. ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 91 Αναπλ.

6. ΚΟΝΤΑΞΗ ΜΑΡΙΑ 79 Αναπλ.

7. ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 76 Αναπλ.

8. ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 75 Αναπλ.

9. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΤΕΡΩ 72 Αναπλ.

10. ΑΡΓΕΙΤΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΛΑ 70 Αναπλ.

11. ΧΑΡΤΟΥΛΑΡΗ ΜΙΚΕΛΑ 70 Αναπλ.

12. ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 67

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1. ΤΡΙΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 242 Εκλέγεται

2. ΚΛΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 104

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

ΙV. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

1. ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ 121 Εκλέγεται

2. ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 75 Αναπλ.

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

V. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ»

1. ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 161 Εκλέγεται

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1. ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 103

2. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 60

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

VI. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ»

1. ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 135 Εκλέγεται

2. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) 97 Αναπλ.

3. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) 95 Αναπλ.

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

VΙΙ. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

1. ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΝΑ) 109

2. ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 40

3. ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40

4. ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 38

5. ΣΧΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 32

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή ΣΥΝΟΛΟ

1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 64

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

VIII. Συνδυασμός « ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ»

1. ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 112

2. ΚΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 33